WORK & STUDY IN CANADA – štúdium a práca v Kanade

Skončili ste strednú školu a láka vás štúdium a súčasne práca v Kanade? Hľadáte niekoho, kto sa o všetko postará? Ste na správnej adrese. S ILAC (International Language Academy of Canada) začnete svoje sny žiť.

Kanada je krajinou s rapídne sa rozvíjajúcou ekonomikou a neuveriteľnými možnosťami pre prácu a podnikanie. Global Peace Index 2018 ju uvádza ako 8. najbezpečnejšiu krajinu na svete. My Vám prinášame možnosť študovať a získať cenné pracovné skúsenosti v jednom z dvoch miest zaradených medzi tie najlepšie pre bývanie – Toronto a Vancouver, a to prostredníctvom štúdia na ILAC International College – poprednej akreditovanej súkromnej vysokej škole, ktorá ponúka profesijne orientované študijné programy v oblasti obchodu, marketingu a služieb zákazníkom.

Ako študent ILAC International College získate prax na kanadskom trhu práce pomocou tzv. Co-op pracovných programov. Máte tak možnosť zúžitkovať vedomosti a zručnosti nadobudnuté v škole, získavať dôležité kontakty v obore a obohatiť svoj životopis už počas štúdia. Škola vám prostredníctvom svojich Co-op špecialistov pomôže s hľadaním vhodného pracovného miesta, spojí vás so zamestnávateľmi a bude sa vám venovať počas trvania celého Co-op programu.

Získajte kanadský diplom

Štúdiom na ILAC International College dostanete svoju obchodnú angličtinu na novú úroveň, naplno rozviniete svoje prezentačné zručnosti a vašou odmenou bude záruka lepšej budúcnosti vo forme všeobecne uznávaného diplomu v oblasti obchodu, marketingu a služieb zákazníkom.

Služby pre študentov

ILAC International College ponúka svojim študentov bezplatné odborné poradenstvo. Ak je vaším cieľom pokračovať v štúdiu na ďalšej kanadskej vysokej škole alebo univerzite, škola vám pomôže nájsť  ten správny študijný program, pomôže vám s prihláškou a vezme vás na prehliadku vašej vysnívanej univerzity.

Ubytovanie

Možnosti ubytovania závisia od vášho preferovaného životného štýlu a samozrejme rozpočtu. Väčšina medzinárodných študentov uprednostňuje ubytovanie v hostiteľskej rodine, tým náročnejším vybavíme ubytovanie v študentských rezidenciách. Samozrejmosťou je možnosť vyzdvihnutia z letiska a transfer na letisko.

Koľko si v Kanade zarobím?

Výška minimálnej mzdy pre rok 2022:

 • Ontario (Toronto) $15 / hodina
 • Britská Kolumbia (Vancouver) $15.20 / hodina 

Práca v obore vám tak prinesie nielen bohaté skúsenosti, ale aj čiastočné zníženie nákladov na život v Kanade.

Práca počas štúdia – Co-op Programy

Co-op program znamená, že až 50 % Vášho štúdia tvorí platená pracovná prax v obore (dĺžka praxe závisí od typu študijného programu). Prax vykonávate až po absolvovaní akademickej časti programu, takže môžete okamžite využiť získané teoretické vedomosti. 

Medzinárodní študenti v študijných programoch trvajúcich viac ako 26 týždňov sú oprávnení počas štúdia pracovať  na čiastočný úväzok v rozsahu maximálne 20 hodín týždenne. Študenti v Co-op programoch môžu počas co-op semestra pracovať na plný úväzok, t.j. maximálne 40 hodín týždenne.

Počas štúdia dostávate od Co-op oddelenia všetky relevantné pracovné ponuky emailom. Medzi zamestnávateľmi nájdete CN Tower, Toronto Pearson Airport, Air Canada, Tommy Hilfiger, Hollister, Starbucks Coffee Co. a mnoho ďalších. O prácu v Kanade naozaj nie je núdza.

Pracovné poradenstvo na najvyššej úrovni

Co-op špecialisti vás podporujú nielen v hľadaní vhodného zamestnania. Pracujú s vami a pomáhajú vám počas celého trvania pracovnej praxe.

Ponúkané služby:

 • možnosť osobnej konzultácie za účelom zostavenia, úpravy vášho resumé, ktoré osloví kanadských zamestnávateľov
 • zostavenie LinkedIn profilu vrátane vyhotovenie profesionálnej fotografie
 • asistencia v počiatočných fázach pri hľadaní zamestnania (rezervácia pohovoru, príprava na samotný pohovor)
 • týždenné zasielanie pracovných ponúk
 • spoločenské podujatia zamerané na vytváranie kontaktov s kanadskými zamestnávateľmi

Za služby Co-op špecialistov samozrejme neplatíte žiadne ďalšie poplatky. Všetko je zahrnuté v cene vášho študijného programu.

Výhodné školné programu work and study

Kanadský vzdelávací systém je známy pre svoju špičkovú kvalitu, no predovšetkým nižšie školné v porovnaní s USA. Pre študentov strednej a východnej Európy navyše platí tzv. Diversity Discount, čo znamená, že platíte približne o tretinu nižšie školné ako ostatní medzinárodní študenti!

Podmienky prijatia na ILAC International College

 • Maturitné vysvedčenie, cestovný pas
 • Absolvovanie vstupného pohovoru s ILAC International College (realizovaný online cez Skype) za účelom posúdenia vhodnosti vybraného študijného programu
 • Relevantný doklad o dosiahnutej jazykovej úrovni:
  • ILAC Proficiency Test – uznávaný viac ako 82 partnerskými vzdelávacími inštitúciami v Kanade. Získate ho štúdiom na jazykovej škole ILAC (International Language Academy of Canada). Minimálna úroveň pre väčšinu študijných programov je 10 pre School of Customer Service a 12 pre School of Business
  • IELTS Academic - minimálna úroveň závisí od zvoleného študijného programu.
  • TOEFL iBT - minimálna úroveň 50 pre School of Customer Service a 60 pre School of Business

Víza

Ako medzinárodný študent absolvujúci štúdium dlhšie ako 6 mesiacov budete potrebovať okrem povolenia k vstupu do Kanady (Electronic Travel Authorization) aj povolenie pre štúdium v Kanade (Study Permit). S účinnosťou od 31. júla 2018 je pre všetky uvedené žiadosti nutné poskytnutie biometrických údajov.

Ak vaše štúdium zahŕňa aj Co-op pracovný program, súčasne so študijným povolením vám bude udelené aj pracovné povolenie (Co-op Work Permit).

Doklady potrebné pre získanie študijného povolenia:

 • Akceptačný list z ILAC International College
 • Doklad o finančnom krytí (doklad o úhrade školného, preukázateľné financie na životné náklady vo výške $10,000 na obdobie 1 roka)
 • V prípade potreby lekárske potvrdenie
 • Biometrické údaje – fotografia a odtlačky prstov (odovzdávajú sa vo vízových centrách Kanady, tzv. Visa Application Centres, najbližšie je vo Viedni)
 • Poplatok: $150

Všetky potrebné povolenia je možné vybaviť online a samozrejme s našou pomocou. :-)

Pracuj, študuj a objavuj Kanadu

Work and study nie je len o práci a škole. Užijete si kultúru, šport, relax, architektúru a očarujúcu prírodu.

AKÝ JE POSTUP

Nemôže to byť jednoduchšie ako s ILAC-om. Do Kanady sa s nami dostanete najľahšie.


Zistíme, aká je vaša predstava a spoločne vyberieme najvhodnejší program a termín nástupu na štúdium.


Vyplníte prihlášku a zašlete nám ju spolu s kópiou pasu a maturitného vysvedčenia.


Po odoslaní potrebnej dokumentácie Vám bude zaslaný odkaz na online test angličtiny (Pre-application English Admission Test) a odkaz, cez ktorý si rezervujete termín osobného Skype pohovoru.


Ak ste splnili všetky podmienky na zaradenie do programu, zašleme vám akceptačný list.


Pred vycestovaním si ešte vybavíte študijné a pracovné povolenie (Student Permit + Co-op Work Permit).


Váš Life in Canada sa môže začať!

Nestrácajte čas

Napíšte nám správu prostredníctvom tohto formulára a my vás budeme kontaktovať najneskôr do 24 hodín. Alebo nám zavolajte v pondelok až piatok od 8.00 do 17.00 h na čísla 0918 918 180 alebo 0908 881 884.