5 tipov ako si zlepšíte angličtinu

Naučiť sa angličtinu nie je pre každého ľahká úloha. Väčšina študentov má ťažkosti s porozumením hovorovej angličtiny, najmä ak sa učili z kníh a snažia sa uplatniť svoje vedomosti v reálnom svete. Našťastie, žijeme v informačnom veku, a máme prístup k množstvu zdrojov doslova na pár kliknutí myšou.

V tomto článku vám dáme 5 tipov, ako zlepšiť svoju angličtinu efektívne, zábavným spôsobom a v celkovej cene 0 eur s DPH :-)

FILMY

Filmy sú kráľom zábavy a ich sledovanie je jednou z najlepších metód na výučbu angličtiny. Naučíte sa nové výrazy, skutočný prízvuk, ale aj neverbálnu komunikáciu.

Začnite sledovať filmy bez dabingu, ak je to možné s titulkami. Pochopíte výrazy v kontexte, budete počuť ich výslovnosť, akcent, slang. Pri druhom sledovaní už vypnite titulky.

SPRÁVY

Tv správyAngličtina, ktorú počujete pri počúvaní alebo sledovaní správ sa líši od angličtiny, ktorú počujete pri sledovaní filmov. Táto angličtina je dosť „suchá“, fakticky orientovaná, bohatá na informácie komunikované v krátkom čase.

Väčšina správ sa zvyčajne prezentuje bez titulkov, čo robí študentom angličtiny problémy. Ak chcete lepšie pochopiť správy, začnite s čítaním novín. Potom si pozrite kvalitné spravodajské kanály ako BBC News, CBC News, CNN atď. Dobrým zdrojom správ je aj YouTube kde nájdete množstvo spravodajských videí, ktoré si môžete pozrieť opakovane.

TV RELÁCIE

Existuje veľa zábavných televíznych programov a sitkomov. Stačí si len vybrať. Prieskum ILAC-u ukázal, že väčšina zahraničných študentov najradšej sleduje veľmi populárne televízne konferencie TED Talks. TED.com je jedným z najpopulárnejších portálov s množstvom unikátnych prezentácií v ktorých ľudia z rôznych prostredí zdieľajú svoje nápady a vedomosti.

Témy sa líšia od špičkovej technológie robotov až po „radosť zo surfovania v ľadovej studenej vode“, takže určite nájdete video, ktoré vás bude inšpirovať. Väčšina prezentácií trvá od 5 do 20 minút a niektoré majú aj titulky. Pri ich sledovaní sa môžete zdokonaliť aj v prezentácii a kultivovať svoj slovník na konkrétnej téme.

HUDBA

hudbaHudba je univerzálnym jazykom. Pri spievaní a opakovaní textov svojej obľúbenej skladby už pracujete na zlepšení výslovnosti.

Získať originálny text je jednoduché, potom ho stačí preložiť Google prekladačom, alebo navštíviť portál Karaoketexty.cz s obrovským archívom skladieb vrátane prekladu.

Karaoke je tiež skvelý spôsob, ako zlepšiť svoju angličtinu, pretože vám umožňuje naučiť sa texty a precvičiť výslovnosť a pritom sa zahrať na rockovú hviezdu. J

RÁDIO A PODCASTY

Rozhlas a podcasty môže byť náročné pochopiť, pretože nemáte vizuálnu podporu, ako pri sledovaní filmov alebo televíznych relácií.

Na druhej strane, počúvanie rozhlasu alebo podcastu je veľmi užitočné, najmä ak sa pripravujete na skúšky IELTS alebo TOEFL. Čím viac prirodzenej reči počúvate, tým viac rozumiete.

Nebuďte sklamaný, ak nerozumiete 100% toho, čo sa hovorí. Váš mozog si zvykne na rytmus angličtiny a schopnosť počúvania zlepšíte bez toho, aby ste si to všimli.

ILAC vytvára vlastné anglické podcasty, ktoré pomáhajú študentom získavať novú slovnú zásobu, gramatiku alebo zlepšovať schopnosť počúvať. Prihláste sa na vzdelávací podcast kanál ILAC na iTunes alebo Podomatic.

Veríme, že sme vám dali niekoľko užitočných tipov ako lepšiť svoju angličtinu. Jedno je však isté, všetko je len vo vašich rukách. Držíme vám palce.

Tento článok je voľný preklad z originálu ILAC, autor Alena Khabibullina a Ai Watanabe.

Banner jazykové pobyty v Kanade

Prečo milujú študenti ILAC?

ROZMANITOSŤ

ILAC navštevuje každý rok niekoľko tisíc študentov z viac ako 75 krajín sveta

100% ZÁŽITKY

Zabudnite na nudu, angličtinu sa najlepšie naučíte na spoločných aktivitách

NOVÍ PRIATELIA

Vďaka angličtine získate desiatky nových priateľov z celého sveta

Chceme vám čo najviac uľahčiť používanie našich stránok. Preto používame cookies. Prehliadaním stránok súhlasíte s ich používaním.